Kelime Bulucu (Kelime Bulma)

Kelime bulucu, elinizde harf veya harflerin kelimenin neresinde geçeceğini belirterek aradığınız kelimeleri bulmaya yardımcı olur.

Kelime Bulucu Ne İşe Yarar?

Elinizdeki harflerle hangi kelimeler oluşacağını bilmiyor musunuz? Kelime oyunlarında kendinizi heba edip kelime bulamadınız mı? Eşleşmeli kelime oyunlarında düşman mı ediniyorsunuz? Kelime bulucu, rekabeti ortadan kaldıran ve yüksek puanlar almanızı sağlayan bir kelime hilesi aracıdır.

Çözmek istediğiniz harfleri yazın. Kelime bulucumuz sizlere elinizdeki harflerle yapabileceğiniz tüm olası kelimeleri gösterecektir.

Kelime bulucu ile kelime bulmak artık çok kolay. Kelime üretme aracına kullanılacak harfleri yazın. Daha sonra filtreleme seçenekleri arasından aramak istediğiniz alanı seçin. Kelimeleri Bul butonuna basın. Kelime bulucunun sizlere Türkçe ve İngilizce dillerinde sunmuş olduğu kelimeleri görün.

Kelime bulmaca, her yaş kitlesine hitap eden kullanım kolaylığı ve kelime kalitesi açısından türünün tek örneği kelime üreticidir. Günlük hayattan tutun da, oynadığınız kelime oyunlarına dek, birçok alanda ihtiyaç duyulabilir. Kelime bulucu ise bu ihtiyaçlara hızlı, kesintisiz bir biçimde çözüm sağlar.

Kelime bulucuyu, kelime kapasitenizi artırmak için kullanabilir. Veya ilkokul çağındaki çocuklarınızın dil kapasitesini geliştirmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca kelime egzersizi yapmanıza yardımcı olacak hızlı, kullanışlı bir araçtır.

Kellimelen.com, Türkiye için yayın yapan benzerlerinin ötesinde, İngilizce kelime bulucu arayışınıza da çözüm sunmaktadır. Dünya genelinde binlerce ziyaretçisi ile anagram severlerin ilgisini çekmektedir. Her geçen gün yazılım ve marka bilinirliği açısından yükselen bir web sitesidir. Kelime hazinesi ile kendini sürekli güncel tutarak yükselmeye devam edecektir.

Kelime Bulucuyu Kimler Kullanabilir?

Okuma yazma yetisi olan, bilgisayar, tablet veyahut cep telefonu gibi teknolojik cihazları kullanma yetisine sahip, internet bağlantısına erişebilen her birey kelime bulma aracını kullanarak, kelime türet özelliğini birçok filtreleme seçeneği ile birlikte kullanabilir.

Kelime Bulucu Nasıl Ortaya Çıktı?

Sizin de düşündüğünüz gibi, sahibi büyük bir kelime sever. Tabi bunun yanında çok iyi bir yazılımcı. Bir gün ismi lazım değil bir kelime oyununda kendini kaybedince kendisi için bir kelime bulucu yapmaya karar verdi. Epey bir zaman uygulamayı kendisi için kullandı ve yayına açtı.

Kelime Bulucu, ilk olarak kelime hilesi olarak oluşturuldu. Kelime oyunlarında karşınıza çıkan kelimeleri, alakalı kelimeler yazarak bulmanızı sağlaması amacıyla yayına alınmıştır. Kullanım amacı zamanla günlük hayatın, kelimelerle alakalı olan her kısmı için özel olarak geliştirilmiştir. Günümüzde yayınına içinde bulunduğumuz çağın tüm güncelliği ile devam etmektedir.

Kelime Bulucu Nasıl Kullanılır?

  1. Elinizdeki harfleri "Kullanılacak Harfler" alanına girin.
  2. Arama Türü kısmında başlayan , biteni veya, içerisinde geçen kelimeler seçeneklerinden birini seçin.
  3. Dil seçeneğinden hangi dilde kelime bulma işlemi yapmak istiyorsanız belirtin.
  4. Kelime bul butonuna basın.